LOKATY – INWESTYCJE

Lokata terminowa – jest to umowa między oferentem lokaty a klientem dotycząca lokowania środków pieniężnych zawierana na czas określony. Oferent lokaty zobowiązuje się wypłacić kapitał wraz z odsetkami na koniec okresu umowy. Lokaty dzielą się na odnawialne i nieodnawialne. Przy pierwszej opcji po upływie terminu lokata jest automatycznie odnawiana. W przypadku tych drugich po upływie terminu środki zostają zwrócone klientowi.

Oszczędności – zasoby pieniężne, które nie zostały w danym momencie przeznaczone na zakup dóbr i usług konsumpcyjnych (zaspokajających bieżące potrzeby nabywców). Inaczej ujmując jest to wartość dochodu pomniejszona o wartość konsumpcji.

Konto oszczędnościowe jest jednym z typów rachunku bankowego, którego głównym celem jest bezpieczne przechowywanie i pomnażanie oszczędności powierzonych bankowi. Tego rodzaju konta łączą więc funkcjonalność rachunku osobistego z lokatą bankową. Konto oszczędnościowe jest z reguły lepiej oprocentowane niż podstawowy rachunek osobisty, a jednocześnie łatwiej dysponować zgromadzonymi na nim środkami finansowymi, co odróżnia je od lokaty bankowej.

OSZCĘDNOŚCI – LOKATY

Inwestycje

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Wesprzyj nas, wyłączając blokowanie reklam.

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock